Blisko 50 osób i instytucji podzieliło się swoimi prywatnymi albumami, kronikami i wspomnieniami z czasów PRL-u, udostępniając ponad pół tysiąca zdjęć. Wśród tematów prezentowanych fotografii są charakterystyczne dla tamtej epoki wydarzenia, jak pochody, czyny społeczne, jubileusz urodzin Mikołaja Kopernika, a także miejsca – lidzbarskie szkoły, zakłady pracy czy zabytkowe budowle.

Otwarcie wystawy zgromadziło liczną publiczność. O głos poproszono kilka osób związanych z naszym miastem, które nawiązały opowieścią do tematów przedstawianych na planszach wystawowych: Ewę Huss – Nowosielską, Marię Daszkiewicz, Władysława Strutyńskiego, siostrę Blankę z żeńskiego zakonu Pallotynek, Bożenę Bąk i Barbarę Szewczyk.

Projekt zrealizowała Oranżeria Kultury i Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia" dzięki dofinansowaniu ze środków programu mikrodotacji "FIO Warmia Mazury Lokalnie 2" dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO.

            Powstanie wystawy nie jest jednak zakończeniem działań związanych z projektem „Lidzbark Warmiński 50-80, mapa miejsc mapa wydarzeń”. Widząc ogromne zainteresowanie i emocje związane z prezentacją zebranego materiału prosimy chętnych o dalsze udostępnianie zdjęć. Zebrany materiał zostanie w przyszłości zaprezentowany szerszej publiczności. Miłą niespodzianką jest także informacja o powstaniu kalendarza na 2018 rok, który otrzymają wszyscy darczyńcy oraz osoby zaangażowane w powstanie wystawy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146.

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com