SPOTKANIA Z AGATĄ PÓŁTORAK - 21.10.2022
Ciemność za oknami i stonowane oświetlenie wnętrza stworzyły znakomitą atmosferę do wysłuchania hinduskiej bajki „Czaturtanda i królik" oraz chińskiej przypowieści „Jak na Księżycu wyrosło cynamonowe drzewo". Opowiadaniu towarzyszyły dźwięki rozmaitych instrumentów znakomicie wspomagając budowanie bajkowego nastroju. I dorośli i dzieci byli zasłuchani i zachwyceni niesamowitym spektaklem, który mógłby trwać i trwać…
Uzupełnieniem wieczoru były warsztaty artystyczne, w czasie których uczestnicy tworzyli własne księżyce z przygotowanych materiałów. Nasi Goście opuszczali Oranżerię niosąc uważnie swoje srebrne dzieła przybrane kolorowymi wstążkami. A na niektórych księżycach siedziały króliki. Dlaczego? Może Agata Półtorak opowie znowu o tym na następnym spotkaniu.

Projekt SŁOWEM MALOWANE – cykl wydarzeń edukacyjno- kulturalnych na Warmii jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com