Autor maluje głównie olejami i akwarelami, ale koncept obrazu najpierw powstaje w jego umyśle i fantazji. Następnie pomocne są ołówek i szkicownik, bo jak twierdzi artysta, podstawowe umiejętności rysowania są niezwykle ważne w procesie twórczym. Zachwycają gotowe dzieła  Alana Weatherilla i udostępnione do obejrzenia szkicowniki, a w nich są też pierwsze malunki jego ukochanej wnuczki. Artysta urodzony w Londynie od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce, w miejscowości pod Dobrym Miastem. W komunikacji z otoczeniem pomaga mu żona Barbara, która pełni rolę tłumacza. W oranżerii w swobodnej rozmowie z dyrektor Anną Puszcz ujął słuchających bezpośrednim zachowaniem i urokiem osobistym. Z chęcią odpowiadał na zadawane mu pytania o twórczość, szczególnie intrygował publiczność motyw kostek do gry posadowionych w różnorodnym tle.
W trakcie naszego spotkania pojawiły się akcenty muzyczne – na fortepianie gościnnie zagrała siedemnastoletnia Basia Palczyńska. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie wykonała utwory  Mozarta, Chopina i Lutosławskiego. Młoda adeptka sztuki muzycznej zagrała z pasją współtworząc niepowtarzalny klimat sobotniego wernisażu.
Publiczność przybyła tłumnie mile zaskakując gospodarzy, a jednocześnie potwierdzając potrzebę organizacji interesujących wydarzeń kulturalnych. Byli oczywiście lidzbarczanie, ale też goście z innych miast naszego regionu. Autokarem przyjechali przyjaciele Alana Weatherilla z Międzylesia, w tym sołtys z rodziną. Nie zabrakło burmistrza Dobrego Miasta, który pozazdrościł nam pięknego spotkania!
My zaś wchodząc z twórczym rozpędem w miesiące letnie oczekujemy wszystkich sympatyków edukacji i kultury w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej – Oranżerii Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 




 

 

 

 

 

 


 




 



 

 





Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com