Pani Małgorzata od lat rozmawia o książkach i promuje czytelnictwo w radiowej stacji RDC. Pewnego dnia Ciotka Książkula sama otrzymała propozycję napisania książki opartej na historii rodzinnej. W osobistej, niezwykle wzruszającej rozmowie z matką - odkryła dziewczynkę z czasów wojny, która staje się bohaterka książki. Postać literackiej Marysi nierozerwalnie jest związana z równie ważną bohaterką - szmacianą lalką Rozalką. W zawierusze wojennej utrata takiej lalki równoznaczna była z utratą kogoś bliskiego, komu wyszeptać można było wszystko. Kolejne lalki - nie było ich wiele -
miały swoje pochodzenie, przeznaczenie i zawsze to samo imię Rozalka, nawet gdy Marysia przestała już być maleńką dziewczynką. Niezwykła opowieść przekazana ustnie przez matkę córce, trudny powrót do dzieciństwa z lat wojny.
Na koniec spotkania przyszedł czas na wspomnienia o pamiątkach z dawnych lat. Pojawiło się nawet pytanie jednej z uczestniczek „A gdzie są moje lalki?”. No właśnie gdzie są nasze lalki i misie?

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu KWIATEM ZABLIŹNI SIĘ WOJNY ŚLAD, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.












 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 




 

 

 

 

 

 


 




 





 

 





Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com