Grupa Cellofuny istnieje od pięciu lat. Opiekunem i pomysłodawcą zespołu jest Paweł Panasiuk – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i Trinity College of Music w Londynie, na co dzień muzyk Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

W skład zespołu wiolonczel wchodzą głównie uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Dywitach przy aktywnym wsparciu uczniów szkoły II-go stopnia z Olsztyna oraz prowadzących pedagogów.

Na program zaprezentowany w Oranżerii złożyła się muzyka filmowa i popularna. Publiczność wysłuchała kilku kompozycji Johna Williamsa m.in. z filmu o Harrym Potterze czy przygodach Indiany Jonesa oraz znane tematy z filmów Disney’a – „Pocahontas” oraz „Piękna i Bestia”.
Nie zabrakło także głównego tematu z „Titanica” oraz kilku utworów znanych słuchaczom z list przebojów, jak np. „Fragile” Stinga. Grę 22 wiolonczel wzbogacały partie wokalne i fortepianowe.
Koncert zachwycił lidzbarską publiczność, która po raz pierwszy usłyszała znane sobie utwory w tak niezwykłych aranżacjach.
Gratulujemy pomysłu, wytrwałości, zapału i czekamy na kolejne spotkanie w Oranżerii Kultury!

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com