Nasza bohaterka – znana również jako „Mistrzyni Nożyczek”, „Ultramaryna” czy „Hodowca Smoków”, ukończyła krakowską ASP. Zajmuje się przede wszystkim ilustracją książkową dla dzieci. Najbardziej zasłynęła jako twórczyni wizerunku „Pana Kuleczki” – serii książek z Wydawnictwa Media Rodzina, która ostatnio zawędrowała do chińskiego małego odbiorcy. Inne tytuły zilustrowanych przez nią książek to m. in. „Kot ty jesteś?”, „Za płotem z ostów”, „Spacerkiem przez rok”, „Drzewka szczęścia”, „Tajemnicza studzienka”, „Tere-fere kuku”, „Wierszyki łamiące języki”, „Chichotnik”. Najświeższym czytelniczym wydarzeniem jest wznowienie książki „Agnieszka Osiecka dzieciom”. Ilustratorka zdobyła liczne wyróżnienia i nagrody w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie współpracę z czasopismami: "Świerszczyk", "Dziecko" „Bęc”, „Pentliczek”, „Plac Słoneczny”. W swej pracy stosuje różnorodne techniki jak malowanie, haft, przestrzenne wycinanki, wyszywanki. Jest znakomitą kolorystką. Preferowane kolory: słoneczna żółć, kobalt, cynober, nadają ilustracjom świetlistość i pogodę, a śmiałe kojarzenie optymistycznych barw stanowi jej znak rozpoznawczy.

W niedzielne popołudnie wyjątkowa twórczyni oprowadzała nas po wystawie, opowiadając o zilustrowanych książkach. Artystka tworzy z przeróżnych materiałów, na przykład z kolorowych polarów, dzięki którym jej prace chcą dotknąć nie tylko dzieci.

Ponieważ spotkanie było skierowane do „wszystkich dzieci bez względu na wiek”, nie mogło zabraknąć niespodzianek. Po autorskim oprowadzaniu nadszedł czas na loteryjkę. Podarowane przez autorkę i Oranżerię Kultury książki, obrazki i kartki powędrowały z nowymi właścicielami. Na koniec zainteresowani mogli otrzymać autograf i finezyjne dedykacje artystki.

W poniedziałek odbyły się warsztaty plastyczne dla dwóch klas z lidzbarskich szkół podstawowych. Dzieci zwiedziły wystawę, a następnie pod okiem ilustratorki wykonały bajkowe stwory.

 

 

 

 

 

 


 
  

 
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com