Tego wieczoru wystąpiła dla nas sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik z towarzyszeniem Jacka Wójcika (instrumenty perkusyjne) oraz Łukasza Jóźwiaka (fortepian). Ewa występowała już w Oranżerii i zawsze z przyjemnością wraca do lidzbarskiej publiczności, która odwzajemnia się gorącym przyjęciem. W repertuarze artystki znajdują się pieśni i piosenki kompozytorów polskich i obcych oraz liczne arie operowe, operetkowe, czy utwory musicalowe, w tym prawykonania.

            Sobotni koncert podzielony został na trzy części, w których każda pozwoliła przypomnieć znane melodie opery i operetki, musicali oraz muzyki filmowej. Wśród nich „When I Fall in Love” z filmu One Minute to Zero, czy „ The World Is Not Enough” z filmu o sławnym brytyjskim agencie 007. Partie wokalne były przeplatane utworami instrumentalnymi, w których solowe popisy muzyków na fortepianie i ksylofonie, zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez lidzbarską publiczność.

            Życzymy wszystkim pomyślności w 2018 roku i do zobaczenia na kolejnych wydarzenia w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim!

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com