Marcin Konieczny pochodzi z Olsztyna i jako pierwszy Polak stanął na najwyższym podium zawodów Ironman w kategorii wiekowej 45-49. Mistrzostwa Świata odbyły się na wyspie Kona na Hawajach i są zaliczane do najtrudniejszych długodystansowych startów triathlonowych. Dystans jaki muszą pokonać sportowcy to - 3,8km pływanie, 180km rower, 42km bieg! Marcin pokonał ten dystans w 9 godzin i 18 minut!

Marcin nie jest zawodowym sportowcem, chociaż poprzednio trenował amatorsko lekką atletykę zdobywając wicemistrzostwo Polski Juniorów na 2 km z przeszkodami. Z wykształcenia – prawnik, na co dzień pracuje w firmie szkoleniowej, lubi stawiać sobie wyzwania i konsekwentnie dążyć do celu.

Zebrana publiczność mogła wysłuchać opowieści o zawodach Ironman i obejrzeć zdjęcia z Mistrzostw Świata na Hawajach. Marcin opowiedział o sprzęcie, zdobywaniu sponsorów, godzeniu pracy z pasją, sposobach trenowania i znajdowania motywacji oraz ogromnie ważnym wsparciu rodziny. Marcin jest autorem felietonów, które ukazały się pod tytułem „MKON-FELIETONY”, gdzie znajdziecie wiadomości i porady z wieloletniego doświadczenia sportowca, również te, o których usłyszeliśmy na spotkaniu. Jest także inicjatorem i organizatorem wielu- przede wszystkim sportowych – przedsięwzięć, które połączone są ze zbiórkami funduszy na cele charytatywne, m.in. dla Fundacji Synapsis czy Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Dziękujemy za niezwykle pozytywne i motywujące spotkanie! Jeśli chcecie śledzić postępy Marcina Koniecznego w przygotowaniach do kolejnych zawodów Ironman, to zapraszamy na stronę www.niemaniemoge.pl

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com