IN THE MOOD… FOR JAZZ – KONCERT – 13.08.2020

Muzyka, muzyka, muzyka – jest iście ważna w życiu każdego z wykonawców. Doskonalą swoje umiejętności w szkole, zespołach, współpracują z innymi artystami.
Angelika - odnosi sukcesy w regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach wokalnych. Mimo młodego wieku, podbija estrady
nie tylko w Polsce, ale także za granicą.
Filip - zafascynowany muzyką Chopina, stara się także rozwijać  w sferze muzyki rozrywkowej, a Grzegorz Turnau jest Jego idolem.
Oskar - gra w Big Bandzie prof. Adama Wendta, a także w założonym praz siebie i Gabriela zespole BKBF, gdzie spełnia się jako muzyk jazzowy.
Gabriel – współpracuje z Oskarem przy aranżowaniu i komponowaniu, efektem jest m. in.  powierzenie im stworzenie hymnu III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.
Podczas koncertu muzycy zaprezentowali się solowo, w duetach i zespołowo.
Wybór utworów na czwartkowy wieczór odzwierciedlał ich ulubione style, po prostu „to, co im w duszy gra”. W programie spotkania znalazły się standardy jazzowe, piosenki Grzegorza Turnau. Były utwory sentymentalne, czego przykładem niech będzie kompozycja „In a sentimental Mood” Duke’a Ellingtona, ale też utwory dynamiczne i  żywiołowe. 
W trakcie wieczoru wysłuchaliśmy piosenek z repertuaru Grzegorza Turnaua. Angelika zaśpiewała z akompaniamentem fortepianu takie utwory, jak Bracka, Cichosza , Znów wędrujemy, Pejzaż bez Ciebie, Naprawdę nie dzieje się nic.
Poruszającym utworem -  na klarnet i fortepian - był „Eleven September”, kompozycja młodego autora Jana Jokke-Harmsa, poświęcona ofiarom zamachu z 11 września 2001 r.
Urzekające świeżością i naturalnością młodzieńcze wykonania nie mogły zakończyć się bez bisów - w końcowej części wieczoru zabrzmiały brawurowo wykonane m. in. „Czardasz” Vittorio Monti oraz „Libertango” Astora Pazzolli.
Goście wyczarowali niezapomniany klimat z dominującą nutą młodzieńczej lekkości, energii i żywotności. Dziękujemy Im za wzruszający koncert, życząc dalszego twórczego rozwoju.
Było to magiczne i na długo pozostające w pamięci spotkanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com