Tego wieczoru – podczas 2 koncertów - dla licznie zgromadzonej publiczności zagrali muzycy z Zespołu „Fuego Quartet” z występującą gościnnie wokalistką Sarą Szymczak.
„Fuego Quartet” powstał z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego – pierwszego klarnecisty Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, znanego publiczności wydarzeń muzycznych w Oranżerii Kultury m. in. z występów z Agnieszką Panasiuk oraz zespołem „Pro Musica Antiqua”. Pozostali muzycy to debiutanci na naszej scenie: Rafał Górczyński - akordeon, Adam Starowicz - kontrabas, Bartek Fedorowicz – gitara, Sara Szymczak – śpiew.
Tematem koncertu był „Karnawał w Paryżu”. Artyści na początku wykonali walce i tanga – gatunki mocno osadzone w muzyce francuskiej. Dzięki tym utworom przenieśliśmy się do Paryża, sentymentalnego klimatu jego kawiarń i ulic. Oczarowały nas dźwięki walców – „Mały kwiatek”, „Pod niebem Paryża”, „French Touch”, a także tanga – „Oblivion” czy „Liberte” autorstwa Astora Pazzolli. W trakcie koncertu mogliśmy wysłuchać też innych gatunków muzycznych - słynnego „Czardasza” Vittorio Monti, bluesa czy rockowego przeboju "Billie Jean". Pełna energii i czaru wokalistka Sara Szymczak zachęciła widownię do aktywnego odbioru muzyki. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenki zarówno romantyczne, jak też dynamiczne. Popłynęły dźwięki utworów - „La vie en rose”, „Je veux”, „La Parisienne”. Lider zespołu nawiązał finezyjny dialog z publicznością, a poszczególne utwory były przeplatane humorystycznymi ciekawostkami. Porwana w klimat paryskiej ulicy publiczność, włączała się klaskając i nucąc, hojnie nagradzając artystów brawami. Podczas wspaniałego wieczoru nie mogło zabraknąć bisów - muzycy wykonali utwór „Stand By Me”, znany naszej publiczności, która włączyła się w jego wykonanie.
Dziękujemy artystom za cudowny, pełen różnorodnych wrażeń wieczór, cudowną podróż do Paryża.
Życzymy wszystkim pomyślności w Nowym 2019 Roku i do zobaczenia na kolejnych wydarzenia w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com