O nas

ORANŻERIA KULTURY to miejsce spotkań, gdzie zgodnie z tradycją oświeceniową,  kultywujemy edukację poprzez różnorodne formy nauki i sztuki. Ofertę kierujemy do miłośników słowa pisanego, sztuk pięknych i nauki – lidzbarczan, gości z zewnątrz oraz turystów. Powstałe w ramach projektu audioguidy ukazują historię miejsca.


Nasza podstawowa działalność to prowadzenie Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej, ale proponujemy rozwijanie pasji i zainteresowań. Chcemy rozbudzać ciekawość poznawczą i wspólnie z Państwem twórczo spędzać wolny czas. Wydarzenia kulturalno – edukacyjne są wpisane w kalendarz naszych działań. 


Zbiory BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ stanowią wydawnictwa akademickie i czasopisma z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz  nauk pokrewnych.  Książki z piękną ilustracją  oraz zasoby o tematyce regionalnej  stanowią szczególną  pozycję w naszym księgozbiorze.  Przygotowujemy literaturę tematyczną do pisemnych prac licencjackich, magisterskich, dyplomowych. Umożliwiamy bezpłatny dostęp do Internetu. Bezpłatnie prowadzimy ZAJĘCIA  EDUKACYJNE kierowane do szkół i placówek terenu miasta i powiatu, a gościom udostępniamy audioguidy.


W naszych KLUBACH spotykamy się, żeby pokazać co podziwiamy, co nas inspiruje, pasjonuje. Poznajemy odrębności i zdobywamy wiedzę, dzielimy się doświadczeniami i wspieramy przedsięwzięcia edukacyjne i kuluralne.


Klub PODRÓŻNIKA pozwala  odkryć nieznane zakątki świata i Polski, obcować z kulturą i obyczajami innych ludów. Klub NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY kultywuje rodzime tradycje i wartości. Integruje osoby zainteresowane Warmią w aspekcie dziejowym i współczesnym. W Klubie TO IDZIE MŁODOŚĆ przedstawiamy młodych, zdolnych ludzi z naszego regionu.
W nowo-powstałych, przestrzennych salach ekspozycyjnych prezentujemy WYSTAWY ilustracji książkowych, ekspozycje ikonograficzne związane z życiem i historią regionu, przedsięwzięcia z dziedziny sztuk współczesnych. Propagujemy Polską Szkołę Ilustratorów.


KONCERTY kameralne i fortepianowe są naszą  propozycją muzyczną. Proponujemy wysublimowany repertuar, niespotykaną akustykę i niezwykłe wnętrza.  Umożliwiamy prezentacje artystyczne na niepowtarzalnym białym fortepianie marki Hoffman.


ODCZYTY, WYKŁADY, DYSKURSY  stanowią wizytówkę intelektualną Oranżerii. Promujemy nowatorską myśl twórczą, rozmawiamy o rzeczach istotnych, prezentujemy twórców i myślicieli, ilustratorów.


Podczas WARSZTATÓW, będących dopełnieniem wystaw i wykładów, pogłębiamy wiedzę, zdobywamy umiejętności praktyczne.  Odkrywamy w sobie talenty, łamiemy bariery i rozwijamy się twórczo.


Serdecznie zapraszamy do współpracy. Posiadamy czytelnię z 25 tys. woluminów, kameralną salę koncertową z fortepianem marki Hoffman klasy salonowej, sale ekspozycyjne oraz urzekające ogrody.

 

ZAPRASZAMY DO ORANŻERII KULTURY W LIDZBARKU WARMIŃSKIM
www.oranzeria.lidzbarkw.pl
oranzeria@lidzbarkw.pl

 

 

Copyright © 2014-2015 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by SmokeWebsite