PIANOMATYK – KONCERT KAMERALNY – 13.11.2021
Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów Pawła Łapucia – Pianomatyka, który W 2012r. nagrał album „Przejrzyste dźwięki”, wydany w kolekcjonerskim opakowaniu sześciennym w różnych wersjach kolorystycznych. Obecnie szlifuje materiał do kolejnego wydawnictwa. W 2019 r. zdobył wyróżnienie „za oryginalny język narracji muzycznej” w konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest.
W latach 2017-2018 Muzyk zrealizował projekt rowerowej trasy koncertowej "Pianomatyk Bike Tour". Ogółem w 3 etapach, z przenośnym instrumentem na przyczepce rowerowej, pokonał ponad 2000 km na odcinku Warszawa-Berlin-Bruksela-Paryż dając ok. 30 różnorodnych koncertów (oficjalnych, domowych i plenerowych). Wystąpił zarówno w pałacu, w sklepie z antykami, w muzeum, dla młodzieży szkolnej, czy w prywatnych domach, ogrodach, a nawet na traktorze. Muzyka stała się jednocześnie pretekstem do wielu zaskakujących spotkań.
W swojej działalności Pianomatyk koncertował m. in. w takich salach jak: Pałac na Wyspie oraz Stara Pomarańczarnia (Łazienki Królewskie, Warszawa), Bibliothèque Polonaise de Paris (Paryż), Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina (Pałac w Sannikach), Lodzkie House (Bruksela).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com