POLECAMY DO CZYTANIA

       

Drodzy Czytelnicy,

 

oto nasz najnowszy zakup! W nim majowy  świergot ptaków i  zachęta do uważnej obserwacji przyrody.  Powitajmy wiosnę z książką i optymizmem poznawczym.  A co skrywa bukiet niezapominajek? Ciekawej lektury życzymy!

    


52 tygodnie to jeden rok, 52 rodzaje ptaków i jedna gałąź. Jedna jabłoń, na          której przysiadają różne ptaki, odpowiednio do pór roku oraz dnia. Gatunki,          które migrują, i te, które pozostają w Europie; ptaki nocne i ptaki dzienne. Na    ponad stu stronach czytamy o zwyczajach ptaków, o przemijaniu, o          cykliczności przyrody?

 

Mój zielnik to książka dzięki której dziecko pozna wiele gatunków popularnych drzew i krzewów, a także nauczy się je rozpoznawać. Dzięki niej młody miłośnik przyrody nie tylko dowie się interesujących faktów i ciekawostek, ale też zaangażuje się w zbieranie i kolekcjonowanie liści. Dzięki możliwości personalizacji twój zielnik będzie wyjątkowy i niepowtarzalny, a dodatkowo możesz miło spędzić czas na spacerach i wędrówkach po lesie i parkach w poszukiwaniu liści do kolekcji.

 

Kolekcjonowanie liści jest nie tylko wspaniałą lekcją przyrody, ale może być także początkiem wielkiej przygody!Zacznijmy od spaceru po ogrodzie, lesie czy parku i obserwacji rosnących tam drzew. Każde jest inne, a przez to wyjątkowe! Co sprawia ,że ich liście mają taki, a nie inny kształt? Dlaczego zmieniają jesienią swą barwę? Co sprawia, że jedne na zimę opadają, a drugie kurczowo trzymają się gałęzi?

                  Mój zielnik pomoże znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania.

 

Babcia jest najmądrzejsza i najukochańsza. Tyle rzeczy wie i tyle umie… Ale        czasem babcie się zmieniają. O wszystkim trzeba im przypominać. Czy        babcia może zapomnieć o swojej wnuczce?
Niezapominajka - Uwaga, ta historia wzrusza do łez!

           
  


Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona czytelników zainteresowanych nauką, jej historią, ciekawymi postaciami ludzi tworzących cywilizację, ale również jej manowcami i ślepymi uliczkami. Zapomniana historia nauki …  to zbiór ciekawych, przewrotnych esejów opisujących mniej znane fakty naukowe. Publikacja wprowadza czytelnika w nieznany już dla wielu świat optymizmu poznawczego, charakterystycznego dla XIX stulecia.
 


 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ARCHIWUM

POLECAMY - 2014 2015 2016 2017 2018 2019

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com