Otwarcie wystawy trwało od samego rana do późnych godzin wieczornych. Uczestniczyły w nim przedszkola, szkoły podstawowe, młodzież i dorośli - razem blisko 200 osób.

Na poranny wernisaż zaprosiliśmy najmłodszych – przedszkolaków z Akademii Uśmiechu. Po obejrzeniu ilustracji, z zainteresowaniem szukali tego, co jest im bliskie - obrazków ze świata baśni: smoków, zwierząt, księżniczek i królów.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych – „Jedynki” i „Trójki” – podzielili się wiedzą i doświadczeniami z wystaw, skonfrontowali swoje wyobrażenia z prezentowanymi ilustracjami, a nawet rysowali obrazki do wybranych fragmentów książek prezentowanych na wystawie. Wykonane przez nich prace przechowywane będą w albumie i  udostępniane zwiedzającym Oranżerię. Być może  któryś z autorów czwartkowej inauguracji dołączy w przyszłości do grona polskich ilustratorów.

Wieczorem w otwarciu uczestniczyła młodzież i dorośli. Ich zadaniem było malarskie zmierzenie się z wierszowanym tekstem Marii Terlikowskiej "Wędrówka pędzla i ołówka", a następnie konfrontacja z oryginałem – ilustracjami Janusza Stannego.

 

Ilustracja książkowa jest jedną ze ścieżek, której rozwojowi i upowszechnianiu Oranżeria Kultury poświęca szczególną uwagę. Zapraszamy serdecznie Państwa do obejrzenia wystawy i uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych. Wystawę prezentujemy do końca lipca.

 

Informacje i zapisy: tel. 517 262 146 lub oranzeria@lidzbarkw.pl

 

 Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com