Można było spróbować swoich sił zarówno w technice decoupage, tworzeniu  kompozycji kwiatowych z makulatury, malowaniu zwierząt farbami, jak i odgadywaniu gatunków roślin z ogrodu położonego wokół budynku Oranżerii. Całość warsztatów dopełniały stanowiska, na których uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z literaturą dotyczącą tematu flory i fauny oraz uczestniczyć w zabawach kreatywno – literackich.
Warsztaty zgromadziły uczestników w różnym wieku i połączyło różne pokolenia we wspólnej, kreatywnej pracy. Najwięcej osób próbowało swych sił w tworzeniu portretów zwierząt za pomocą pędzla i farb na warsztatach, pt. „Zacznij od kleksa...a będą zwierzęta”, które poprowadziła Vera Kobylińska - wnuczka Szymona Kobylińskiego, znanego polskiego ilustratora i rysownika.
Na zakończenie pikniku zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu pt. „Z kwiatów powstałam” w wykonaniu Ani Brody. Ania zaśpiewała i zagrała na fortepianie oraz na cymbałach wileńskich piosenki, które krążą wokół tematów związanych z przyrodą. Najmłodsi uczestnicy koncertu z radością akompaniowali muzyce na instrumentach perkusyjnych.
Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Olsztynie. 


 

 Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com