Pianistka Agnieszka Panasiuk od kilku lat związana jest z życiem muzycznym Olsztyna i regionu, współpracuje m.in. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, a także koncertuje głównie jako kameralistka, m.in. od roku 2015 z zespołem Pro Musica Antiqua.

Skrzypek Michał Marcol jest koncertmistrzem  Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Obecnie – również studentem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Koncerty Wiosenne Prima Dies Aprilis miały zróżnicowanych odbiorców. Po raz pierwszy przybyły dzieci z całymi rodzinami. A że dzieci to wspaniali, ale bardzo wymagający widzowie, utwory zostały wygrane na najwyższym poziomie. Nie zabrakło dawki humoru i zaskakującej mistyfikacji występujących muzyków. Wszyscy bawili się doskonale, jak przystało na 1 kwietnia. W programie koncertu znalazły się utwory kompozytorów 19-20 wiecznych, takich jak Johannes Brahms, Jules Massenet, Fritz Kreisler, Vittorio Monti, Henryk Wieniawski, Cesar Franck, Robert Schumann. Nie zabrakło też wątku filmowego, a mianowicie utworu Moon River Henry Mancini z filmu Śniadanie u Tiffany'ego. Było to bardzo ciepłe, niosące dobry nastrój spotkanie z muzyką we wspaniałym wydaniu.
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com