Projekty

Projekty piszemy i realizujemy samodzielnie lub uczestniczymy w nich jako partner. Projekty pozwalają nam rozwijać naszą działalność i współpracować z otoczeniem bliższym i dalszym. Dzięki nim pozyskujemy środki na aktywizację środowiska oświatowego i społeczności lokalnej, współtworzymy rzeczywistoć edukacyjną i kulturalną miasta i regionu.


 

19 czerwca zainaugurowaliśmy nowy projekt "Lidzbark Warmiński - 50-80 - mapa miejsc - mapa wydarzeń". Projekt jest współtworzony razem ze Stowarzyszeniem Kobiet "Miej Marzenia".

W spotkaniu uczestniczyły osoby, które są w posiadaniu zdjęć "starego" Lidzbarka, dokumentujących miejsca, obiekty, których aktualnie już nie ma.

Chcą razem z nami współtworzyć wystawę pokazującą powojenne oblicze naszego miasta


30 sierpnia młodzież z lidzbarskich szkół ponadgimnazjalnych kolejny raz spotkała się w Oranżerii Kultury w ramach projektu "Lidzbark Warmiński - nasze miasto - my w nim". Jest on realizowany w ramach programu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, wspierającego inicjatywy młodzieżowe w naszym województwie. Partnerami projektu są: Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury, Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim oraz Dom Środowisk Twórczych „Ratusz”.

Czytaj dalej


W Oranżerii Kultury ustawicznie trwają prace nad projektem "LIDZBARK WARMIŃSKI 50-80 mapa miejsc, mapa wydarzeń". Poprzez ten projekt chcemy przypomnieć i ocalić od zapomnienia miejsca i wydarzenia, które działy się w powojennym Lidzbarku do pamiętnego 1989 roku.

Czytaj dalej


W sobotę, 28 października, Oranżeria Kultury dosłownie pękała w szwach. A to z powodu publiczności zgromadzonej na finale projektu „Lidzbark Warmiński - nasze miasto – my w nim” realizowanego przez lidzbarską młodzież.

Czytaj dalej


28 listopada w Oranżerii Kultury odbyła się debata oxfordzka, dedykowana młodzieży.Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.

 

Czytaj dalej


SPOTKANIE INAUGURACYJNE_PROJEKT "SAPERE AUDE" – 15.05.2019
Z udziałem młodzieży lidzbarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpoczęliśmy projekt
" SAPERE AUDE – SKĄD POCHODZIMY, DOKĄD ZMIERZAMY". Podczas spotkania poinformowaliśmy uczniów o celu i wydarzeniach, mających się odbyć w ramach projektu.

Czytaj dalejCopyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com