Warto wiedzieć, że ten szczególny gość był w latach 2015–2016 dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych. Jest doktorem nauk o obronności.
Był inicjatorem wielu zmian systemowych w zakresie pełnienia służb wojskowych i systemu szkolenia oraz pomysłodawcą i realizatorem nowego modelu szkolenia strzelców wyborowych w wojskach lądowych.
W 2008 Prezydent RP w uznaniu zasług wręczył mu Flagę Narodową. Generał broni Mirosław Różański jest też laureatem nagrody Buzdygan 2008. Podczas misji w Iraku został odznaczony przez Prezydenta Salwadoru Medalem Zasługi.
Tematem przewodnim spotkania była sytuacja weteranów.
— Starania o uzyskanie statutu weterana ma w pewnym sensie charakter upokarzający dla żołnierza. Musi między innymi dostarczyć wyciąg z rejestrów sądowych, że nie był karany — twierdzi generał Różański, który przybliżył działalność fundacji "Stratpoints".
Na spotkanie przybyli żołnierze, ale też cywilni mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego. Pojawił się też zespół wokalny z Zespołu Szkół Zawodowych pod opieką artystyczną Anny Bielewicz, który dał krótki występ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com