ZAKOŃCZENIE 6. EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO SŁOWEM MALOWANE
Nadesłano 868 prac z 70 placówek z całej Polski, m. in. Serocka, Sopotu, Szczytna, Tomaszowa Lubelskiego, Jackowa, Pieszkowa, Zamościa, Mazańcowic, Będzin, Pułtuska, Reszla, Bartoszyc, Nowego Wiśnicza i naszego miasta. Rozpiętość wiekowa Twórców ogromna – od 4 do 62 lat!
Zilustrowano ponad 100 utworów Jana Brzechwy wykazując się pomysłową interpretacją tekstu i kreatywnym warsztatem pracy. Najchętniej sięgano po wiersze: „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”, Entliczek-Pentliczek”, „Leń”, „Psie smutki”, Ptasie plotki”, „Tańcowała igła z nitką”, „Żuk” - pojawiła się też liryka refleksyjna: „Agonia”, „Ludzie leśni”.
Jury w składzie Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Vera Kobylińska, Anna Puszcz i Adam Brodowski miało ogromny dylemat, które prace zakwalifikować na listę Laureatów. Zgodnie z regulaminem rozpatrywano prace w 6 kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe, licea plastyczne oraz podopieczni szkół i placówek specjalnych. Komisja doceniła warsztat pracy i kreatywność wszystkich Uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Niemniej wyłoniła 73 Laureatów – przyznała 34 nagrody i 39 wyróżnień w poszczególnych kategoriach.
Tegoroczny Finał różni się od dawnych edycji. Tradycyjnie wystawa jest eksponowana w Galerii Oranżerii Kultury przez grudzień i styczeń. Natomiast nie możemy zaprosić Laureatów na wspólne świętowanie. Dlatego część nagród i dyplomów zostanie odebrana indywidualnie, a część wysłana pocztą. Jury oglosi wnioski pokonkursowe on line. Novum tego roku będą artystyczne prezentacje utworów Jana Brzechwy przygotowane przez utalentowanych lidzbarczan – młodzież i dorosłych, którzy współpracują w ramach projektu „Debatować nie jest źle”.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny SŁOWEM MALOWANE istnieje od 2015 i odbywa się raz w roku jesienną porą. Oczekiwanie na prace jest zawsze pełne emocji, a kiedy już one pojawiają się w lidzbarskiej Oranżerii Kultury jest dużo barw, dyskusji i uśmiechu. Zapraszamy do udziału w roku następnym!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com