W 3 otwarciach wystawy gościliśmy uczniów z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Rogóżu i Runowie, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunami.  Na początku rozszyfrowaliśmy tytuł wystawy. Pomocne były pytania dotyczące autora powieści oraz jej ilustratora. Wysłuchaliśmy opowieści o powieści podróżniczej Henryka Sienkiewicza. Dzięki słowu Very Kobylińskiej dowiedzieliśmy sie niezwykle ciekawych rzeczy o zbieraniu przez jej dziadka dokumentacji do książki. Pięknie zaśpiewał dla nas Antoś Liman z Runowa, a odważni uczniowie czytali fragmenty książki "W pustyni i w puszczy".
Pod wodzą Marcina Dadury graliśmy na bębnach i małych instrumentach perkusyjnych w afrykańskim klimacie. Młodzież odgadywała zagadki, otrzymując w nagrodę piękne kartki pocztowe do powieści "W pustyni i w puszczy".
Były to niezapomniane spotkania pełne ducha autora Henryka Sienkiewicza, jego niezwykłej powieści; ilustratora Szymona Kobylińskiego oraz dobrej energii muzycznej.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com