Pogoda tego dnia nie sprzyjała spacerom, więc wyjątkowo to Oranżeria odwiedziła przedszkolaki. Dodatkową niespodzianką była wizyta Olchy Sikorskiej – wiceprezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dzieci poznawały bohaterów książeczek, do których ilustracje wykonała Elżbieta Wasiuczyńska. Do zabaw językowych wykorzystano „Wierszyki łamiące języki”  oraz „Kot Ty jesteś?” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Chętni mogli także podjąć się nie lada wyzwania recytując wiersz pt. „Bąk”. Każdy otrzymał pamiątkową naklejkę z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Po południu, już w budynku Oranżerii, całą wystawę mogli podziwiać podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

            Serdecznie zapraszamy na wystawę i na spotkanie z autorką prac, które odbędzie się 24 września. Wystawa stwarza niepowtarzalną okazję spotkania z twórczością tej niezwykłej ilustratorki w ramach zajęć edukacyjnych „Zgadnij kotku, co jest w środku”, na które zapraszamy serdecznie do Oranżerii Kultury.

            25 września odbędą się także specjalne warsztaty z Elżbietą Wasiuczyńską, na które zapraszamy młodszych uczniów szkół podstawowych!

Informacje i zapisy w Oranżerii Kultury: oranżeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

 

 

 

 


 
  

 
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com