O ZWIERZĘTACH, NATURZE I ŻYCIU – SPOTKANIE AUTORSKIE Z JÓZEFEM WILKONIEM – 30.06.2022

Głównym tematem spotkania były opowiadania o zwierzętach, wzbogacone licznymi anegdotami z życia wywołującymi uśmiech na twarzach licznie zebranej publiczności.
Józef Wilkoń opowiedział także o swej drodze przez życie i życiowej filozofii konkludując ten temat prostą, ale bardzo mądrą maksymą, że „z życia trzeba cieszyć się każdego dnia aż do ostatnich chwil”.
W ciągu wieczoru była też okazja porozmawiać o wydanej w 2021 roku, dzięki współpracy Stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia" i Oranżerii Kultury, książce zawierającej teksty Ignacego Krasickiego zilustrowane ręką Józefa Wilkonia. Przy tej okazji zdradził też kilka szczegółów swego warsztatu – od omówienia kształtu i włosia ulubionych pędzli po najchętniej używane, do rzeźb, gatunki drewna i skomplikowane techniki ich obróbki.
Spotkanie z Józefem Wilkoniem miało kameralny klimat, a słowa Mistrza – mądre, wyważone, ciepłe, dowcipne, podnoszące na duchu i wywołujące uśmiech.
Spotkanie zakończyło się serią pytań od uczestników, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi, zaś później uformowaniem, tradycyjnego już w Oranżerii, „ogonka” po zdjęcie i autograf, a także wręczeniem upominków i wpisem pamiątkowym do naszej Księgi Artystów.


Wydarzenie odbyło się w ramach projektu SŁOWEM MALOWANE – cyklu wydarzeń edukacyjno- kulturalnych na Warmii dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com