Debiutujący u nas skrzypek Paweł Kukliński - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, dziś pełni funkcję profesora nadzwyczajnego uczelni. Stale występuje jako solista, kameralista oraz koncertmistrz w wielu projektach artystycznych w kraju i za granicą m. in. w Danii, Grecji, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

 

Podczas koncertu, oprócz tytułowego Bacha, usłyszeliśmy słynne utwory na fortepian, skrzypce i wiolonczelę kompozytorów XVIII - XX wiecznych. Wśród nich wyjątkową, liryczną miniaturę muzyczną Camille'a Saint-Saensa „Łabędź” z suity „Karnawał zwierząt”. Bardzo żywym, polskim akcentem był „Kujawiak” Henryka Wieniawskiego oraz iście współczesne "Trio" na skrzypce, wiolonczelę i fortepian  Andrzeja Panufnika. Nie mogło zabraknąć również wykonań utworów kompozytorów wiedeńskich, jak Fritz Kreisler, natomiast na zakończenie wieczoru muzycy zagrali  dynamiczne „Libertango” Astora Piazzolli.

 

Koncert został gorąco przyjęty przez Lidzbarczan oraz słuchaczy spoza naszego miasta. Gościliśmy m.in. uczestników Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP i Dyrektorów Biur / Kancelarii Sejmików.

 

Koncert "Zacznij od Bacha" był pierwszym z jesiennych koncertów w Oranżerii Kultury.  Na kolejny koncert pod tytułem „Jesienny kaprys” zapraszamy już 14 października, w niedzielę, o godz. 16:00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com