Wystawy

 

W galerii Oranżerii Kultury oraz Sali Głównej prezentujemy wystawy. Organizujemy wystawy autorskie placówki, jak i zapraszamy twórców do współpracy. Pokazujemy kulturowe dziedzictwo regionu w postaci różnorodnej ekspresji twórczej – fotografii, malarstwa, rzeźby oraz innych form.

Współpracujemy z Salonem Ilustratorów prezentując i promując polskich twórców ilustracji

i grafiki książkowej.

Co roku tradycyjnie zapraszamy do obejrzenia prac plastyczcznych z pokonkursowej wystawy "Słowem Malowane". Dysponujemy również systemem wystawienniczym na zewnątrz budynku.


 

W czwartek – 8. czerwca w Oranżerii Kultury otworzyliśmy wystawę POLSKA SZKOŁA ILUSTRACJI 1960-1980, składającą się z ponad 300 prac 47 najwybitniejszych artystów ilustratorów. Wystawa została przygotowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek na jubileuszowe XV Poznańskie Spotkania Targowe w 2016 roku, a w roku bieżącym wędruje po Polsce, by ukazać piękno i bogactwo polskiej grafiki książkowej z drugiej połowy XX wieku.

 
 Czytaj dalej

 


Oranżeria Kultury ponownie zaprasza na spotkanie z wyjątkową ilustracją książkową. Tym razem w pomieszczeniach letniego pawilonu prezentowana jest wystawa autorska Elżbiety Wasiuczyńskiej – polskiej malarki i ilustratorki książek dla dzieci. Zanim jednak nastąpi zaplanowane na 24 września spotkanie z autorką prac, najmłodsi mogli już w ubiegłym tygodniu, od 7 września zapoznać się z jej twórczością.

Czytaj dalej

W piątek 8 września Oranżeria Kultury zaprosiła nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz rodziców i opiekunów na spotkania z prof. Edytą Gruszczyk – Kolczyńską, autorytetem w dziedzinie pedagogiki, profesorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim. Spotkania z nią nawiązywały do jednego z punktów priorytetów polityki oświatowej państwa ogłoszonych na nowy rok szkolny 2017/2018. 

Czytaj dalej


24 i 25 września gościliśmy w Oranżerii Kultury Elżbietę Wasiuczyńską – jedną z najwspanialszych współczesnych polskich ilustratorek. Niezwykłe niedzielne spotkanie miało charakter autorskiego oprowadzania po prezentowanej wystawie z cyklu „Mistrzowie ilustracji”.

Czytaj dalej


Najnowsza wystawa prezentowana w Oranżerii Kultury nosi tytuł „Walc niebieski”. Została przygotowana przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie z okazji 100 lecia urodzin cymbalisty Józefa Krupskiego. 14.10.2017 w Oranżerii Kultury odbyło się jej otwarcie połączone z koncertem Piotra Krupskiego – wnuka Józefa.

Czytaj dalej


23. października Oranżeria Kultury otworzyła wystawę Anastazji Fietisowej zatytułowaną "Warmińskie spotkania". W obrazach białoruskiej artystki Warmia maluje się ciekawymi miejscami i ludźmi.

Czytaj dalej


W piątek, 10 listopada Oranżeria Kultury otworzyła wystawę nawiązującą do historii naszego miasta, która jest podsumowaniem projektu „Lidzbark Warmiński 50-80, mapa miejsc – mapa wydarzeń”. Zaprezentowano publiczności zdjęcia powojennego Lidzbarka. Wszystkie fotografie i pocztówki pochodzą z prywatnych albumów mieszkańców i stanowią niezwykle cenny i ciekawy dokument minionych czasów. 

Czytaj dalej

W ubiegłą sobotę, 17 marca Oranżeria Kultury zaprosiła na wystawę fotografii Marka Kojro pt. „Przebudzenie wiosny na Warmii”. Wystawa zapoczątkowała różnorodne wydarzenia edukacyjno-kulturalne, których tematem przewodnim będzie cykliczność życia.

Czytaj dalej

27 kwietnia, w piątek, otworzyliśmy wystawę "PIEŚŃ UJDZIE CAŁO".

Czytaj dalej


Dnia 9 sierpnia 2018 roku odbył się kolejny WIECZÓR CZWARTKOWY w Oranżerii Kultury pod tytułem TWARZE I OBRAZY MUZYKI Mariusza Kałdowskiego - cieszącego się uznaniem malarza, rysownika i grafika pochodzącego z Chełmna, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przez wiele lat mieszkającego, tworzącego i wystawiającego swoje prace w Wielkiej Brytanii.

Czytaj dalej

11 sierpnia uczestnicy warsztatów LUDZIE KARTKI PISZĄ mieli za zadanie własnoręczne wykonanie kartki określoną techniką.

Edycja Lato 2018 odbyła się pod hasłem ZABAWY Z KALIGRAFIĄ DLA DUŻYCH I MAŁYCH.


Czytaj dalej

6 września wieczorem w Oranżerii Kultury odbyło się otwarcie wystawy grafik Darii Mielcarzewicz "Piękna nasza Polska cała w cytatach z literatury" dla wszystkich chętnych.


Czytaj dalej
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com