Salon Literacki

 


W Salonie Literackim organizujemy spotkania autorskie. Promujemy książki z piękną ilustracją, wydawnictwa regionalne. Współpracujemy z wydawnictwami, Polskim Towarzystwem Wydawców Książek.

Proponujemy też zabawy literackie z motywem przewodnim w tle. Motywem może być temat, autor lub samo słowo. Deklamujemy, cytujemy i czytamy nasze ulubione fragmenty z książek poetów, pisarzy i dramaturgów.

Zachęcamy do wspólnego czytania.

 

W dniach 24 – 25.04 w Oranżerii |Kultury odbył się II Maraton Czytania  z okazji "Światowego Dnia Książki". Gościliśmy przedszkola i szkoły z naszego miasta.

Czytaj dalej

 


Dnia 3 czerwca  obchodziliśmy ogólnopolską "Noc Bibliotek". Nie zabrakło w niej różnych atrakcji przygotowanych dla wielbicieli muzyki, literatury i zmagań z ortografią.
W ramach czerwcowej nocy odbyło się 2. Lidzbarskie Dyktando, zatytułowane „W kuluarach establishmentu”. Czas oczekiwania na werdykt jury umilił koncert "Ja jestem noc czerwcowa",  natomiast amatorzy twórczości piśmienniczej spotkali się w Salonie Literackim, delektując się "Smakami literatury".

Czytaj dalej


29 czerwca w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Anną Osowską i Wiolettą Jaskólską. Spotkanie miało charakter rozmowy z twórczyniami, nawiązującej do ich doświadczeń życiowych. Obie panie połączyły książki Anny Osowskiej, które zilustrowała Wioletta Jaskólska. 

Czytaj dalej


20 lipca o godz. 19:00 w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Zalewskim
i jego przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Allenstein".
W trakcie prezentacji autora uwaga zebranych zosłała rozproszona i zwrócona na zewnątrz Oranżerii, skąd dobiegały dźwięki wystrzałów. Była to "atrakcja" wieczoru, inspirowana walką żołnierzy niemieckich i radzieckich.

Czytaj dalej31 sierpnia w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie autorskie z prof. Zbigniewem Mikołejko – filozofem i historykiem religii, który wprowadził gości w tematykę swojej najnowszej publikacji „Żywoty świętych poprawione ponownie”. Obecnie książka została uzupełniona o 9 nowych osób kanonizowanych od 2001 r. Gościliśmy profesora już kilkakrotnie, jego obecność w Lidzbarku zawsze gromadzi duże grono odbiorców.

Czytaj dalej


28.09.2017 w Oranżerii po raz pierwszy Sławomir Skowronek przedstawił szerszej publiczności swoją powieść historyczną zatytułowaną "Śnieg, ogień i krew". Książka przenosi czytelników do epoki napoleońskiej, a jej akcja dzieje się w dużej części w Heilsbergu, czyli w naszym mieście. Polecamy! 

Czytaj dalej


16 listopada zaprosiliśmy na spotkanie z Wojciechem Motylewskim wokół jego ostatniej powieści "W służbie Bonapartego". Lidzbarczanin, historyk, rekonstruktor i autor trzech powieści historycznych opowiedział nam o swojej fascynacji epoką napoleońską i powodach, dla których podjął się pisania książek. "W służbie Bonapartego" możecie wypożyczyć także w naszej bibliotece.

Czytaj dalej
Przypadająca w tym roku 80. rocznica urodzin Edwarda Stachury staje się inspiracją do przypomnienia i odczytania na nowo jego twórczości. 

Czytaj dalej


18 stycznia, w zimowej scenerii i z atrybutami najchłodniejszej pory roku, został otwarty w Oranżerii Kultury pierwszy Salon Literacki  2018. Inauguracji towarzyszyły pierniczki,  ciepłe sweterki  w "reniferki"i wymieniać by długo… . Nowego roku czas każe winszować, Więc się zdobywam na powinszowanie – rzekł biskup warmiński Ignacy Krasicki.

 Czytaj dalej


Cykl spotkań NABYTKI 2017 już za nami!

Blisko 500 nowych książek i tyluż gości na NABYTKACH 2017. Dziękujemy!

Czytaj dalej


22 lutego odbył się Salon Literacki poświęcony NABYTKOM 2017.

Prezentowaliśmy książki ważne, skłaniające do refleksji, pytań, wywołujące różne emocje.

Czytaj dalej

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com