Konkursy


W sobotę - 9 czerwca,  podczas obchodzonej NOCY BIBLIOTEK odbyło się 3. LIDZBARSKIE DYKTANDO. Swoje umiejętności ortograficzne i interpunkcyjne sprawdziły 34 osoby. Laureatem Konkursu i zdobywcą Głównej Nagrody został Adam Boguszewski.

 

Czytaj dale25. listopada br. w Oranżerii Kultury odbył się FINAŁ 3 – edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SŁOWEM MALOWANE' 2017. W tym roku organizatorzy zaprosili do tworzenia ilustracji do utworów pisarki i poetki Wandy Chotomskiej.

Czytaj dalejSerdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Słowem Malowane" organizowanym przez naszą placówkę po raz trzeci. To konkurs adresowany do dzieci i młodzieży, którego przedmiotem w roku 2017 jest interpretacja wybranych utworów WANDY CHOTOMSKIEJ. 

Czytaj dalej

Do pobrania:

Regulamin Słowem Malowane 2017 - Wanda Chotomska

Wykaz proponowanych utworów Wandy Chotomskiej

Dnia 3 czerwca 2017 r. odbyło się 2. Lidzbarskie Dyktando pisane podczas obchodzonej Nocy Bibliotek w Oranżerii Kultury. Dyktando zatytułowane „W kuluarach establishmentu” zgromadziło 33 osoby, które dzielnie pokonywały ortograficzne trudności. W konkursowych kategoriach prym wiodły kobiety.

 

Czytaj dalej

Finał ogólnopolskiego konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE' 2018 odbył się w Oranżerii Kultury – Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej 24. listopada.Czytaj dalej

Realizowane przez nas konkursy są związane ze słowem, literaturą, ilustracją i służą upowszechnianiu piękna języka ojczystego.

Konkurs plastyczny Słowem Malowane to propozycja zilustrowania dzieł literackich w nawiązaniu twórczości wybranego poety, pisarza lub tematu. Uczestniczą w nim przedszkola, szkoły, placówki specjalne oraz licea plastyczne.

1 Lidzbarskie Dyktando lidzbarczanie i mieszkańcy okolic napisali w czerwcu 2016 r.

Do zmagań z ortografią zapraszamy osoby dorosłe od 15 roku życia.

Laureaci powyższych konkursów są honorowani nagrodami i wyróżnieniami.


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

SŁOWEM MALOWANE edycja 2016 IGNACY KRASICKI

Do pobrania: Regulamin konkursu, formularz zgłoszeń, Protokół

               

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com