Warsztaty

 

Warsztaty to forma sprzyjająca rozwojowi osobistemu i kreatywnemu wykorzystaniu czasu wolnego. Inspirowane twórczością plastyczną bądź muzyczną, wyzwalają ogromny potencjał twórczy w uczestnikach. Są zwykle częścią większych wydarzeń organizowanych w Oranżerii – np. wystaw.

Proponujemy udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, fotograficznych.

Formą, która już na stałe wpisała się w kalendarz działań Oranżerii są warsztaty Ludzie kartki piszą.


 

3 maja w Oranżerii Kultury powitano rodzinnie i patriotycznie.

Kontynuując piękną tradycję wspólnego śpiewania, gościliśmy Martę Firchał, która z towarzyszeniem akordeonu poprowadziła nas przez meandry polskiej pieśni patriotycznej.

Odbyło się u nas rodzinne muzykowanie "Przybyli ułani pod okienko".

Czytaj dalej

 


8 kwietnia w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie autorskie oraz warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych  pod hasłem "Let's read and play in English" - czyli nauka języka poprzez zabawę.

Czytaj dalej

 


W sobotę, 24 czerwca, po raz kolejny zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny. Ubiegłoroczne warsztaty skupiały się wokół fotografii, w tym roku tematem przewodnim była flora i fauna.
Uczestnicy pikniku sprawdzali swoje umiejętności na różnorodnych stanowiskach.

Czytaj dalej

12 sierpnia w ramach "Dni Lidzbarka w Oranżerii" odbyły się warsztaty plastyczne "LUDZIE KARTKI PISZĄ". Gościliśmy uczestników m. in. ze Szczecina, Piaseczna, Poznania, Chorzyna.

Czytaj dalej


W ostatni weekend wakacji (2 września) w Oranżerii Kultury razem z prof. Stanisławem Czachorowskim malowaliśmy twórczo dachówki wykorzystując motywy fauny i flory.

Efektem kreatywnej soboty było 55 pomalowanych dachówek.

Czytaj dalej


24 i 25 września gościliśmy w Oranżerii Kultury Elżbietę Wasiuczyńską – jedną z najwspanialszych współczesnych polskich ilustratorek. Niezwykłe niedzielne spotkanie miało charakter autorskiego oprowadzania po prezentowanej wystawie z cyklu „Mistrzowie ilustracji”.

Czytaj dalej


Zimiowa edycja warsztatów LUDZIE KARTKI PISZĄ już za nami. Odbyły się 8 grudnia w dwóch grupach: dzieci z opiekunami i dorosłych. Prowadziła je współpracująca z nami Grażyna Kraczek.

 

Czytaj dalej


4 maja w Oranżerii Kultury odbyły się warsztaty muzyczne Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA, przeprowadzone przez Pawła Rolikowskiego.

Czytaj dalej


26 listopada w Oranżerii Kultury odbyły się trzykrotne warsztaty literacko – artystyczne z Verą Kobylińską. Działania były kontynuacją konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE.

Czytaj dalej


SAPERE AUDE – WARSZTATY SZTUKI PREZENTACJI – 23.03.2019
Warsztatami sztuki prezentacji publicznej z młodzieżą z lidzbarskiej Jagiellonki zaczęliśmy nasz 3 projekt skierowany do młodych mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic -  SAPERE AUDE czyli MIEJ ODWAGĘ BYĆ MĄDRYM.


Czytaj dalej


POLNA RÓŻYCZKA- WARSZTATY MUZYCZNE- 02.05.2019
W Oranżerii Kultury śpiewały pokolenia ciesząc się wspólnym muzykowaniem oraz honorując tegoroczne 200 – lecie urodzin Stanisława Moniuszki. Rodzinne warsztaty z cyklu „Z pieśnią przez pokolenia”, w tym roku zatytułowane POLNA RÓŻYCZKA, zostały poprowadzone przez Martę Firchał.

Czytaj dalejLUDZIE KARTKI PISZĄ – WARSZTATY – 10.08.2019
W sobotę mali i duzi z pasją tworzyli autorskie pocztówki. Tematem letniej edycji warsztatów "Ludzie kartki piszą" były rośliny. Pod okiem instruktorki Grażyny Kraczek, odbijaliśmy pieczątki, malowali, wycinali, dziurkowali, wyciskali, naklejali... Królowały odcienie zieleni!

Czytaj dalej


PRZYJACIELE KOTA  ALOJZEGO – WARSZTATY – 10.10.2019
Dzięki warsztatom, które poprowadziły ilustratorki - Agnieszka Żelewska i Elżbieta Wasiuczyńska, dowiedzieliśmy się o Kocie Alojzym, który podróżuje po świecie i szuka przyjaciół. Od dziś ma wielu nowych na Warmii, w Lidzbarku!
 

Czytaj dalej


SPOTKANIA INFORMACYJNE Z KLASAMI PIERWSZYMI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH  -16.10.2019
Rozpoczęliśmy spotkania z pierwszakami. 16 października gościliśmy klasę o profilu hotelarskim
z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych razem z Wychowawcą Panią Sylwią Kocoń.

 

Czytaj dalej


RĘKODZIEŁO – WARSZTATY RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO – 11.10.2019
W piątkowy wieczór odbyły się warsztaty artystyczne RĘKODZIEŁA poprowadzone przez Elżbietę Wasiuczyńską w "asyście" Agnieszki Żelewskiej. Uczestniczki - prząśniczki wykonały breloczki prawie tak pięknie jak ilustracje instruktorek - ilustratorek.
 

Czytaj dalej


LUDZIE KARTKI PISZĄ W STYLU VINTAGE – WARSZTATY RODZINNE– 14.12.2019
W sobotę, 14 grudnia po raz kolejny spotkaliśmy się na warsztatach rodzinnych „Ludzie kartki piszą”.
Kartki tworzymy już 4. rok – latem i zimą – zawsze z Panią Grażyną Kraczek. Warsztaty mają na celu przypomnienie, jak wdzięczną i piękną sztuką jest własnoręczne wykonywanie kartek pocztowych. Na spotkanie przybyli rodzice z dziećmi, zapanowała więc nie tylko świąteczna, ale i rodzinna atmosfera.


 

Czytaj dalejLUDZIE KARTKI PISZĄ – WARSZTATY PLASTYCZNE – 09.08.2020
W sobotnie, upalne popołudnie, miło było odpocząć w chłodnych murach Oranżerii.
Ale nie próżnowaliśmy! Stworzyliśmy ponad sto przepięknych kartek, które teraz roześlemy
lub rozdamy najbliższym. Wedle zasady – każdy uczestnik pozostawił jedną kartkę w Oranżerii. Ekspozycję będzie można podziwiać całe lato.Czytaj dalej


Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com