Warsztaty

 

Warsztaty to forma sprzyjająca rozwojowi osobistemu i kreatywnemu wykorzystaniu czasu wolnego. Inspirowane twórczością plastyczną bądź muzyczną, wyzwalają ogromny potencjał twórczy w uczestnikach. Są zwykle częścią większych wydarzeń organizowanych w Oranżerii – np. wystaw.

Proponujemy udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, fotograficznych.

Formą, która już na stałe wpisała się w kalendarz działań Oranżerii są warsztaty Ludzie kartki piszą.


 

3 maja w Oranżerii Kultury powitano rodzinnie i patriotycznie.

Kontynuując piękną tradycję wspólnego śpiewania, gościliśmy Martę Firchał, która z towarzyszeniem akordeonu poprowadziła nas przez meandry polskiej pieśni patriotycznej.

Odbyło się u nas rodzinne muzykowanie "Przybyli ułani pod okienko".

Czytaj dalej

 

8 kwietnia w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie autorskie oraz warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych  pod hasłem "Let's read and play in English" - czyli nauka języka poprzez zabawę.

Czytaj dalej

 


W sobotę, 24 czerwca, po raz kolejny zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny. Ubiegłoroczne warsztaty skupiały się wokół fotografii, w tym roku tematem przewodnim była flora i fauna.
Uczestnicy pikniku sprawdzali swoje umiejętności na różnorodnych stanowiskach.

Czytaj dalej

12 sierpnia w ramach "Dni Lidzbarka w Oranżerii" odbyły się warsztaty plastyczne "LUDZIE KARTKI PISZĄ". Gościliśmy uczestników m. in. ze Szczecina, Piaseczna, Poznania, Chorzyna.

Czytaj dalej


W ostatni weekend wakacji (2 września) w Oranżerii Kultury razem z prof. Stanisławem Czachorowskim malowaliśmy twórczo dachówki wykorzystując motywy fauny i flory.

Efektem kreatywnej soboty było 55 pomalowanych dachówek.

Czytaj dalej


24 i 25 września gościliśmy w Oranżerii Kultury Elżbietę Wasiuczyńską – jedną z najwspanialszych współczesnych polskich ilustratorek. Niezwykłe niedzielne spotkanie miało charakter autorskiego oprowadzania po prezentowanej wystawie z cyklu „Mistrzowie ilustracji”.

Czytaj dalej


Zimiowa edycja warsztatów LUDZIE KARTKI PISZĄ już za nami. Odbyły się 8 grudnia w dwóch grupach: dzieci z opiekunami i dorosłych. Prowadziła je współpracująca z nami Grażyna Kraczek.

 

Czytaj dalej


4 maja w Oranżerii Kultury odbyły się warsztaty muzyczne Z PIEŚNIĄ PRZEZ POKOLENIA, przeprowadzone przez Pawła Rolikowskiego.

Czytaj dalej


26 listopada w Oranżerii Kultury odbyły się trzykrotne warsztaty literacko – artystyczne z Verą Kobylińską. Działania były kontynuacją konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE.

Czytaj dalej


SAPERE AUDE – WARSZTATY SZTUKI PREZENTACJI – 23.03.2019
Warsztatami sztuki prezentacji publicznej z młodzieżą z lidzbarskiej Jagiellonki zaczęliśmy nasz 3 projekt skierowany do młodych mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic -  SAPERE AUDE czyli MIEJ ODWAGĘ BYĆ MĄDRYM.


Czytaj dalej


POLNA RÓŻYCZKA- WARSZTATY MUZYCZNE- 02.05.2019
W Oranżerii Kultury śpiewały pokolenia ciesząc się wspólnym muzykowaniem oraz honorując tegoroczne 200 – lecie urodzin Stanisława Moniuszki. Rodzinne warsztaty z cyklu „Z pieśnią przez pokolenia”, w tym roku zatytułowane POLNA RÓŻYCZKA, zostały poprowadzone przez Martę Firchał.

Czytaj dalej


Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com