Koncerty

 

 

W odrestaurowanej sali głównej Oranżerii Kultury jako pierwsza ze sztuk zagościła muzyka.

Cykl spotkań muzycznych zainagurował recital fortepianowy Jana Lisieckiego – kanadyjskiego pianisty narodowości polskiej.

Melomanów zapraszamy na koncerty kameralne, recitale fortepianowe, występy wokalne. W porze letniej sympatyków muzyki poważnej oczekujemy w Salonie Romantycznym Festiwalu Energa Varmia Musica.

Koncertują u nas muzycy i śpiewacy filharmonii, nauczyciele i uczniowie szkół muzycznych, debiutujacy i uznani wokaliści. Jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje muzyczne.

 

 

W sobotnie popołudnie - 1 kwietnia w Oranżerii Kultury odbyły się Koncerty Wiosenne "Prima Dies Aprilis". Dwójka artystów na co dzień związana z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie przygotowała repertuar dla małych i dużych melomanów.

Czytaj dalej

 

12 maja gościem Oranżerii Kultury był Evgen Malinovskiy – rosyjski aktor, pieśniarz, gitarzysta i dyrygent, prezes fundacji „Open Art”, twórca Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego. W jego bez mała dwugodzinnym recitalu usłyszeliśmy pieśni do słów Okudżawy, Wysockiego, Rosenbauma.

 Czytaj dalej

Green Pianist to projekt Barbary Drążkowskiej, w którym spotykają się pasje artystki - muzyka i rower. I nie jest to pierwsza taka muzyczna podroż tej pianistki.  W sierpniu 2016 odbyła trasę rowerowo-koncertową ze Świnoujścia do Kopenhagi, przemierzając ponad 600 km. Tym razem podróżuje trasą Green Velo i zamierza pokonać ponad 1200 km, a pierwszy koncert rozpoczynający muzyczną część projektu zagrała w lidzbarskiej Oranżerii Kultury.

Czytaj dalej


17 sierpnia w Oranżerii Kultury odbył się recital Klaudyny Żołnierek, która oczarowała słuchaczy delikatnym brzmieniem instrumentów historycznych – lutni, teorby i gitary.

Klaudyna po ukończeniu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w licznych warsztatach gitarowych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów z całego świata, wielokrotnie brała również udział w międzynarodowych kursach muzyki dawnej. Obecnie koncertuje jako solistka i kameralistka, wykonując przede wszystkim muzykę dawną na lutni barokowej i teorbie.

Czytaj dalej


Muzyczny szlak olsztyńskiego zespołu kameralnego "Pro Musica Antiqua" trwa nieprzerwanie od 25 lat. W tym roku zespół obchodzi jubileusz, a my z przyjemnością  16 września gościliśmy muzyków już po raz trzeci w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Czytaj dalej


18 listopada w Oranżerii Kultury zabrzmiały strofy autorstwa niezapomnianej poetki polskiej piosenki, Agnieszki Osieckiej. Wysłuchaliśmy recitalu „Ach Panie, Panowie”, w którym obok znanych przebojów przypomniano również te mniej popularne.

Czytaj dalej


2 grudnia w Oranżerii królowały wiolonczele. A to za sprawą zespołu Cellofuny, który przywiózł ze sobą aż 22 te instrumenty i zagrał na nich koncert! Lidzbarska publiczność po raz pierwszy mogła być świadkiem tak niezwykłego muzycznego wydarzenia.

Czytaj dalej


14 grudnia w Oranżerii Kultury odbył się koncert "Gwiazdki na Gwiazdkę", będący kontynuacją spotkań w zakresie współpracy Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.

Czytaj dalej

28 grudnia w Oranżerii Kultury odbył się Koncert zimowy – recital fortepianowy Barbary Drazkov Drążkowskiej z gościnnym udziałem wiolonczelistki Izabeli Buchowskiej.

Czytaj dalej


6 stycznia w Oranżerii Kultury odbył się Koncert Noworoczny, który był możliwy dzięki wsparciu naszego mecenasa wydarzeń muzycznych, jakim jest lidzbarska firma „Szkło” Sp. z.o.o.

Czytaj dalej

18 lutego w Oranżerii Kultury rozbrzmiewały dźwięki z „Krainy Ognia i Lodu”. Lidzbarska publiczność była uczestnikiem niezwykłego koncertu – Agnieszka Panasiuk- pianistka i jej goście zaprezentowali, po raz pierwszy lidzbarskiej publiczności oraz licznym słuchaczom spoza Lidzbarka, muzykę islandzką.

Czytaj dalej

1 marca  - Koncertem Chopinowskim - rozpoczęliśmy cykl wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj dalej

W sobotę 10.03.2018 roku w Oranżerii Kultury odbył się recital piosenki autorskiej zatytułowany CAŁY KOSMOS w wykonaniu Pawła Oleszczuka vel Apolinary POlek. Muzyk koncertuje na różnych scenach od 1999 roku - gra na gitarze akustycznej, harmonijkach ustnych i czasem na banjo.

Czytaj dalej

14 maja przed licznie zgromadzoną publicznością w Oranżerii Kultury w koncercie  "Na polską nutę" wystąpili wyborni artyści związani z olsztyńskim i warszawskim środowiskiem muzycznym.

Czytaj dalej


Ach co to był za koncert! Koncert zatytułowany CANZONE DI PRIMAVERA odbył się 04.06.2018 i dostał owacje na stojąco od zauroczonej występem publiczności. Różnorodny repertuar muzyczny sprawił, że był to niezwykły wieczór czerwcowy.

 

Czytaj dalej


WIECZORY CZWARTKOWE  w Oranżerii Kultury zostały otwarte!

28 czerwca uczestnicy wieczoru obejrzeli monumentalny obraz Fryderyka Chopina autorstwa Mariusza Kaldowskiego oraz usłyszeli utwory kompozytora w wykonaniu młodych wirtuozów fortepianu.

Czytaj dalej19 lipca w Oranżerii Kultury podczas koncertu "Letnia Ballada" zagrały Barbara Drążkowska na fortepianie oraz Izabela Buchowska na wiolonczeli.

Czytaj dalej

9 września - w niedzielne popołudnie w Oranżerii Kultury odbył się koncert pt. „10 piosenek na 10. Urodziny Stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia", którego wykonawcą był Chór Męski Rolika. Artyści śpiewali przy wypełnionej po brzegi sali, jako że okazja była znamienita.

 


Czytaj dalej

3 października w Oranżerii Kultury dźwiękami kompozycji Bacha zaczął się pierwszy jesienny koncert kameralny. Zagrali muzycy związani z olsztyńskim i gdańskim środowiskiem muzycznym. Gościliśmy Agnieszkę i Pawła Panasiuk – pianistkę i wiolonczelistę oraz występującego u nas po raz pierwszy skrzypka Pawła Kuklińskiego.Agnieszka i Paweł Panasiuk grali już kilkakrotnie w Oranżerii Kultury - wystąpili m.in. w koncertach „Muzyka islandzka” oraz z zespołem  „Pro Musica Antiqua”.

Czytaj dalej

14 października w Oranżerii Kultury podczas koncertu „Jesienny kaprys” zagrało muzyczne rodzeństwo z Łodzi: Marcelina i Michał Sztekmiler.

Michał zagrał na fortepianie, Marcelina na skrzypcach. Nasza publiczność była pod ogromnym wrażeniem talentu młodych muzyków.

Czytaj dalej

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com