Teatr w Oranżerii

 

 
W zabytkowych murach Oranżerii promujemy słowo mówione w różnorodnej formie. Teatr jest tego przykładem. Zapraszamy do oglądania sztuk teatralnych, monodramów i etiud przedstawianych przez amatorów i profesjonalistów.

Amatorski Teatr jak Marzenie skupiający aktorki i aktorów z rodzimego miasta cieszy się sympatią naszej publiczności. W repertuarze teatru znalazła sie już twórczość m. in. Samuela Beckett'a, Jeana Geneta, Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Gościliśmy również lidzbarski Teatr Dworski z przedstawieniami nagradzanymi na konkursach ogólnopolskich.

Zapraszamy teatromanów do oglądania spektakli wystawianych u nas.

 

Za nami świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru. Tegoroczną ofertę skierowaliśmy do zróżnicowanych wiekowo odbiorców.  W trzech dniach obchodów, już od 26 do 28 marca, uczestniczyli najmłodsi, młodzież i dorośli.

Czytaj dalej

 
Trwają Międzynarodowe Dni Teatru w Oranżerii Kultury!

Za nami dzień pierwszy spotkań teatralnych, skierowanych do najmłodszych uczestników.

Czytaj dalej


OPOWIEŚCI KAMISHIBAI – 25.03.2019
Dziś w Oranżerii Dzień Teatru. Z tajemniczą skrzynką Teatru Kamishibai przyjechały do nas Panie Ewa Rodziewicz i Basia Knifka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach.
W magicznych seansach uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie  z lidzbarskich szkół podstawowych oraz podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Czytaj dalej
Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com