Wycieczki

 

WYCIECZKI EDUKACYJNE z przewodnikiem


Stałym elementem działalności Oranżerii Kultury są wycieczki edukacyjne. To jedna z ważnych ścieżek naszych działań propagująca edukację regionalną . Propozycja jest skierowana do grup zorganizowanych: szkolnych, familijnych, ale także do mieszkańców i turystów. Zapraszamy również młodzież z wymian szkolnych i uczestników wizyt studyjnych z miast partnerskich.

Latem proponujemy wycieczki o określonych godzinach dla turystów i gości.

Zapisy i informacje osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Stałe wycieczki tematyczne:


1.„Lidzbark Warmiński - Dwa Oblicza – od przeszłości do teraźniejszości”

Wycieczka przybliżająca dzieje miasta Lidzbarka Warmińskiego na przestrzeni ponad 700 lat historii. Prowadzi ona przez ścisłe centrum pokazując najważniejsze budowle architektoniczne poprzez pryzmat ówczesnych wydarzeń historycznych. Realizowana także w języku niemieckim i angielskim.


2.„Dwa Oblicza 2”

wycieczka proponowana uczestnikom, którzy poznali już zabytkowe centrum miasta, a chcieliby dowiedzieć się więcej o Lidzbarku, spacerując trasą prowadzącą do cmentarza jenieckiego położonego w Markajmach.


3 „Gdzie jest święty Walenty?” - spacer w poszukiwaniu św. Walentego przybliży jednocześnie sylwetki i symbolikę wielu popularnych świętych, których postacie można znaleźć w przestrzeni Lidzbarka Warmińskiego.

4. „Lidzbarski cmentarz a ogrody biskupie”

Powstały w miejscu dawnych biskupich ogrodów cmentarz komunalny, kryje w sobie wiele ciekawostek. Podczas wycieczki poznacie postać wielokrotnego mistrza świata w szybownictwie – Ferdinanda Schulza, rzeźbiarza – profesora Franza Drexlera i wybitnego lidzbarczanina – ks. Alfonsa Bucholza. Jaki mają związek z lidzbarskim cmentarzem i położoną obok Oranżerią? Realizowana w okresie październik – grudzień.

 

5.„Śladami architektonicznych perełek Lidzbarka Warmińskiego”

 
 

12 sierpnia w ramach "Dni Lidzbarka w Oranżerii" odbyła się wycieczka z przewodnikiem

"W poszukiwaniu architektonicznych perełek Lidzbarka Warmińskiego".

Czytaj dalej


2 maja o godz. 13:00 sprzed Oranżerii Kultury ruszyła wycieczka tematyczna z przewodnikiem pt. "Pomnik, płyta, kamień".

Czytaj dalej


Witraże w naszym mieście to wciąż mało znane i niezbadane, a jakże cenne dziedzictwo. Przekonaliśmy się o tym w sobotę, 20 października: odbyliśmy niezwykłą wycieczkę LIDZBARSKIE WITRAŻE. Odwiedziliśmy kościół pw. św. Piotra i Pawła, kaplicę zamkową oraz rzadko odwiedzaną kaplicę w domu zakonnym Sióstr Katarzynek.

Czytaj dalej
WIOSENNY SPACER PO LIDZBARKU – 27.04.2019
W ostatnią sobotę kwietnia zaprosiliśmy gości na pierwszy wiosenny spacer po Lidzbarku Warmińskim. Wiosna w pełni, a ponieważ rozpoczęliśmy projekt „Lidzbarski zielnik artystyczny” przyglądaliśmy się lidzbarskim trawnikom.

Czytaj dalejCopyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com