Bohater naszego spotkania– lidzbarczanin - ukończył w naszym mieście szkołę podstawową i liceum. Pracował jako nauczyciel, instruktor metodyki i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2.
Podczas spotkania opowiadał nam o swojej podróży na Bliski Wschód do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którą odbył 4 lata temu.
W pierwszej części spotkania dowiedzieliśmy się o historii, kulturze, obyczajach. Słowu podróżnika towarzyszyła prezentacja, dzięki której mogliśmy podziwiać wspaniałe, egzotyczne krajobrazy, zdobycze techniki czy unikatowe rozwiązania architektoniczne, jak np. budynki z niespotykaną wysokością oraz o nietypowych kształtach.
Dużo usłyszeliśmy też o Dubaju – jednym z siedmiu emiratów i jego roli we współczesnej gospodarce oraz turystyce.
Wiele słów zostało poświęconym wspaniałym meczetom, jednym z najpiękniejszych dzieł sztuki sakralnej nie tylko na Bliskim Wschodzie. Zachwycają wielkością i bogactwem. Ideą jednego z prezydentów Emiratów Arabskich było utworzenie jak największej liczby meczetów, aby wierni mieli do nich jak najbliżej.
W drugiej części spotkania obejrzeliśmy relację filmową z podróży, stanowiącą dopełnienie opowieści.
Na koniec uczestnicy spotkania mogli sobie wybrać prezenty-niespodzianki w postaci m. in. voucherów hotelowych czy różnych akcesoriów.
Gorący czas kanikuły sprzyja rożnego rodzaju wojażom. Być może nasze spotkanie będzie inspiracją do podjęcia jednej z nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com